נגישות
  • ניווט בעזרת מקלדת
  • התאמה לעוורי צבעים (גווני שחור/לבן)
  • התאמה לכבדי ראיה (צבעוניות הפוכה)
  • פונט נגיש
  • AAA
  • ביטול הנגישות (תצוגה רגילה)
  • נוסף לסל קניות:

facebook
ליצירת קשר

כל מה שצריך לדעת על הדפסת תלת מימד

 

הדפסת תלת מימד אפשר לבצע כמעט על כל סוג חומר הקיים ביקום, חומרים אלסטיים, קשיחים, עשויים ממתכות, אבן או עץ .

הדפסה בתלת ממד מתבצעת באולמות ייצור ענקיים המכילים מדפסות חדשניות ומתוחכמות בגדלים שונים כשלכל אחת ייעוד משלה.

שיטת העבודה להדפסות תלת ממד

כדי לבצע הדפסת תלת מימד ולקבל תוצאות איכותיות וברמה יוצאת דופן, יש לבצע את המהלכים באמצעות תוכנות ייעודיות המאפשרות הדפסה ברזולוציות גבוהות במיוחד. בהדפסה הרגילה של תלת ממד, הרזולוציה היא 0.2 כלומר עובי של 200 מיקרון בכל אחת מהשכבות. כל השכבות נבנות זו על גבי זו, ככל שהשכבה דקה יותר כך הרזולוציה שלה גבוהה יותר. בשיטה זו כל הפרטים הזעירים ייראו באופן מדויק וחד.

מילוי החומר הוא בדרגה של עשרים אחוז, כך החומר יהיה מלא על גבי המשטח בצורה של כוורת ויהיה עמיד לחלוטין . הטווח האפשרי הוא בין אפס למאה אחוז על פי דרישת הלקוח וצרכי העבודה הספציפית. אם התכנון הוא לאחר ההדפסה, לבצע חיתוכים שונים או להעמיד את המוצר שבו יופעלו עליו לחצים פיזיים שונים, עדיף להגדיל את ריכוז החומר וליצור מראש מילוי שנע סביב ארבעים אחוז.

בתום הכנת הדגם, מבצעים בו פעולות של החלקה וליטוש על כל שטחו של המודל, הברקה באמצעות חומרים ייעודיים, צביעה חיצונית ייחודית במרקמים שונים או ציפוי אפוקסי להעצמת הדגם ונוכחותו אפשרות נוספת היא באמצעות ציפוי גומי סינטטי לצורך איטום, הגברת חוזקו של הפריט וגימור מסיבי.

שימושים בהדפסות תלת ממד

הדפסת תלת מימד משרתות תעשיות רבות ותחומים רבים ומאפשרות להגשים כל חלום או רעיון ולהפוך אותו לממשי באמצעות חומרי ההדפסה שאיכותם משתווה להזרקות פלסטיק.

כדוגמה, קיימות מדפסות תלת ממד ליצירת מוצרים רפואיים מחומרים שונים כולל טיטניום, תחומים אמנותיים כולל שעווה והזרקות של מתכות כסף או זהב, תחומים תעשייתיים מגוונים הכוללים שימוש בכל חומר נדרש, בד, עץ, אבן, מתכת או פלסטיק.

שימושים בתחום הפרסום

תחום הפרסום עבר קפיצת דרך משמעותית ביותר בזכות הדפסת תלת ממד. האפשרות ליצור מיצגי ענק הכוללים תמונות מתחלפות או אנימציות עבור ייצור שלטי חוצות ענקיים הנתלים מעל הדרכים המרכזיות, פתחה שפע של ערוצים חדשים .החשיפה החדשה יצרה סקרנות רבה אצל קהל הלקוחות הנהנים מהאמפטיה שמגלה הציבור לאפקטים החדשניים.

שלטי תלת ממד קטנים יותר מודבקים כשילוט בתערוכות, בצדי הדרכים, על גבי תחנות אוטובוס, על מכוניות, משאיות ובהיצע נרחב מאד של אופציות נוספות.

חווית הצפייה בהדפסות תלת מימד מזכירה צפייה בסרטי קולנוע מרתקים הצופנים הפתעות רבות כמו הנפשה של דמויות סטטיסטיות, אשליות של עומק, תנועתיות ומרחבים עצומים .