נגישות
  • ניווט בעזרת מקלדת
  • התאמה לעוורי צבעים (גווני שחור/לבן)
  • התאמה לכבדי ראיה (צבעוניות הפוכה)
  • פונט נגיש
  • AAA
  • ביטול הנגישות (תצוגה רגילה)
  • נוסף לסל קניות:

facebook
ליצירת קשר
header

חשיבות הדפסה בתלת מימד

הטכנולוגיה המתקדמת באה לידי ביטוי באינספור תחומים, לרבות גם בתחום ההדפסה. אחד הפיתוחים של השנים האחרונות, זה שנראה כי הולך ותופס תאוצה, הוא הדפסה תלת ממדית, המהווה פתרון לעסקים בכל התחומים וכמובן גם לאנשים פרטיים.

פיתוחים וטכנולוגים חדשנים

הדפסה בתל מימד ידועה כיום כאחד הפיתוחים המרשימים ביותר בעולם הטכנולוגי של היום. היא זוכה לסקרנות רבה מאד ולא בכדי. היא מביאה אתה מצד אחד את הקדמה ואת החדשנות, שקשה להתעלם מהן, ובמקביל גם הרבה מאד הילה וסקרנות. מרבית יצרני המדפסות התלת מימדיות היום מעמידים לרשותנו מגוון רחב של כלים, אך אלה מוגבלים במידה מסוימת מבחינה פונקציונאלית. לא תמיד ניתן לייצר מוצרים שהם שלמים ופעמים רבות מחליפים אותם פתרונות לוואי שאינם בהכרח מתאימים.

בזכות ההדפסה התלת מימדית ניתן ליהנות מחופש רב יותר ולספק מענה בהתאמה מלאה. יחד עם זאת, נלווים לכך ערכים חשובים, המנוצלים בתחומים רבים, כמו בעולם התעשייה ובעולם הרפואה ונראה כי המגמה הקשורה להדפסות בתלת מימד מתרחבת ומתפתחת יותר ויותר. אך רגע לפני שפונים לכך, חשוב להבין מדוע נחשבת הדפסה זו למאתגרת מאד.

להבין את התהליך

על מנת שהדפסה כזו תתאים לכם, עליכם להגדיר את הצורך שלכם במדויק. עליכם לבחון את הטכנולוגיות השונות המוצעות לרשותכם, את החומרים השונים ולבדוק איזה פתרון יהיה הנכון עבורכם. מעבר לכך, אם אתם רוצים להשתמש בהדפסה שכזו כחלק מתהליך של ייצור מוצר מסוים, חובה עליכם לבחון את תהליך הייצור ולקחת בחשבון את כל שלביו – מהתכנון ועד למוצר המוגמר. שאלו את עצמכם גם האם אתם זקוקים למדפסת תלת מימד או אולי תוכלו להיעזר בשירותיו של מקום המתמחה בכך? האם יש לכם את כל הידע שלו אתם זקוקים על מנת לייצר ולהפיק מוצר המתבסס על הדפסת תלת מימד ואם לא, מי הם המומחים שאליהם כדאי לכם לפנות?

רוצים להדפיס דגמים שונים ואבי טיפוס למוצרים מסוימים? עליכם לדעת כי תהליך הדפסת באמצעות מדפסת תלת מימד שונה מהדפסה רגילה. יש לבחון את חומר הגלם המקורי של המוצר ולקחת בחשבון שכל חומר ייראה ויתפקד אחרת. ההדפסה התלת מימדית מדמה את תכונותיהם של החומרים השונים ויכולה להתנהג מעט אחרת. חומרים נוזליים, אבקות וגם מוצרים למיניהם יתקבלו באופן שונה בהדפסה וייצור דגם המזכיר הן במראהו והן בתכונותיו (בחלקן) את חומרי הגלם המקוריים. תוצרי ההדפסה אינם עשויים מחומרי גלם אלה, וזו עובדה שחשוב לקחת אותה בחשבון. הן מדמים את תכונותיה באמצעות תהליך הדפסה מיוחד ויוצרים מוצר חדש לגמרי.

לסיכום

החדשנות והעתיד הטכנולוגי מביאים עימם בשורות טובות. מדפסות שכאלה מייצרות חווית משתמש אחרת ופותחות בפנינו עולם חדש שבו אנו יכולים להביע את עצמנו בצורה חדשנית ויצירתית.